– اصلا گاهی فکر می‌کنم خدا عادل نیست. آدمایی می‌بینی که خیلی راحت به اون چیزی که تو داری براش سگ دو می‌زنی و این همه رنج کشیدی و هزینه کردی می‌رسن اونوقت تو هنوز اندر خم کوچه اولی. یا نمی‌دونم من بدشانسم.

+آخه این نگرش، به جز غم و یاس و رکود چی نصیب آدم می‌کنه؟؟ به نظر من هرگز وجود ما در این دنیا تصادفی نیست که حالا شانس و بخت و اقبال بخوان جهت بدن به ما و زندگی‌هامون.

بعدش هم مقایسه نابود می‌کنه انرژی و آرامش و عزت نفس آدم رو. من فکر می‌کنم هر چیزی در این دنیا دلیل داره . آنچه ما بهش می‌گیم رنج و بابتش درد می‌کشیم، حکمتی داره و اگر ما در پی‌اش باشیم به زندگی‌مون معنا و سمت و سو می‌ده. آنها حاوی فرصت‌هایی هستند برای ما که ‌می‌تونیم دست به اقداماتی بزنیم و چیزهایی یاد بگیریم که رشدمون را سبب بشه. هر ذره این دنیا دارای شعور هست . ما اینجا رها نشدیم.  و اینکه برای تجربه و تعالی اینجاییم و امکاناتش هم برامون مهیاست و…

-کدوم امکانات؟ کدوم رشد و تعالی؟

+ در نظر بگیر که رشد لزوما به معنی به دست آوردن و همسر و فرزند و مدرک و پول و خانه و…نیست. رشد روحی هم مدنظر هست. ای بسا درون قدرتمند و استوار باعث بشه اون موارد بالا را از مسیر خاص و منحصر به فرد خودت بدست بیاری.

-بعد تو از کجا می‌دونی که این باورهات درسته ؟

+مسئله‌ی انتخابه. هر بینشی که داشته باشی، همون حرکت و اقدام و گفتارت را شکل و سمت و سو می‌ده.  من نگرشی رو انتخاب کردم که فکر می‌کنم به کارم میاد و به من قدرت می‌ده که خودم دخیل باشم در ساختن زندگیم. هرچند همه چیز در دست من نیست ولی صد در صد خودم موثر هستم. وقتی صرفا میگم خدا نخواست… یا میگم فلانی اومد تو زندگیم و اجازه نداد و … سلب مسوولیت از خود هست. نیست؟؟

در ضمن به اندازه کافی قبلا اون دید محدود و تضعیف کننده رو داشتم و هیچ خیری ازش ندیدم. واسه همین دیگه اصلا نمی‌خوام باهاش زندگی کنم.

-آخه آدم نمیدونه چی حقیقته.

+حقیقت را نمیشه با حرفای دیگران و از توی کتابها فهمید.

چرا برای تشخیص حقیقت خودت وارد عمل نمیشی؟ چرا تجربه نمی‌کنی؟  باورها، عادات، ارزش‌ها، افکار همه قابل تغییرن و انتخاب هر کدوم مسیر زندگیتو تغییر می‌ده .

زندگی تو یه باره . ارزشش را داره که بلند بشی و خودت تجربه کنی. آموزش گرفتن و مطالعه کردن عالیه ولی وقتی با عمل همراه می‌شه، تو می‌تونی بفهمی به دردت میخورن و مناسب تو هستن یا نه. با عمل دستگیرت می‌شه که در چه مسیری بمونی و چی را اصلاح کنی.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *